Nieuwsbericht

Het belang van registratie, controle en toezicht tijdens RAW-projecten

1 juli 2025 | 2 minuten lezen

Een goede administratie tijdens GWW-werken kan veel problemen voorkomen of, als die zich toch voordoen, helpen oplossen. De cursus Registratie, controle en toezicht met RAW en UAV van CROW Academie, die recent is vernieuwd, helpt je daarmee op weg.  

Stel, je bent toezichthouder. Je loopt buiten op een werk en constateert gevoelsmatig dat er iets niet klopt: er wordt afgeweken van de afspraken. Maar hoe toon je dat aan en leg je dat vast? Of je bent aannemer, en die toezichthouder vertelt aan jou dat je iets verkeerd doet. Je vraagt je af of dat wel klopt en hoe je dat kunt verifiëren. Maar hoe pak je dat aan? 

Mogelijk zijn bovenstaande situaties herkenbaar voor je. De antwoorden op dit soort vragen hebben alles te maken met het proces van registreren, controleren en toezichthouden voor en tijdens de uitvoering van GWW-werken. Een zorgvuldig administratief proces, waar onder meer goede kwaliteits- en werkplannen bij horen, zorgt ervoor dat je deze situaties professioneel oplost. 

Voor aannemers en opdrachtgevers 

In de cursus Registratie, controle en toezicht met RAW en UAV van CROW Academie komt precies dat gedeelte uitgebreid aan bod. Valkuilen en voorbeelden uit de praktijk, de gang van zaken bij het voeren van bouwbesprekingen en het juist en begrijpelijk melden en registreren zijn belangrijke onderwerpen. Daarbij komen zowel de verantwoordelijkheden van de opdrachtgever als die van de aannemer aan bod. Beiden hebben immers verantwoordelijkheden in dit proces, en hebben belang bij goede kennis over werkplannen en kwaliteitsborging. 

De cursus is onlangs herzien en in een iets ander jasje gestoken qua opzet. Als uitgangspunt is de chronologie van het werkproces genomen om voor meer herkenbaarheid te zorgen bij zowel opdrachtgever als aannemer. Daarnaast zijn er meer opdrachten toegevoegd, zodat cursisten meer zelf aan de slag kunnen met de kennis die ze tijdens de cursus opdoen. Deze meer interactieve opzet wordt door de eerste cursisten die deze al gevolgd hebben positief ontvangen.  

Leerplan RAW en UAV 

Om aan de slag te gaan met het proces van registratie, controle en toezicht is basiskennis van de UAV en RAW essentieel. Het gevolgd hebben van de Basiscursus RAW en Basiscursus UAV wordt daarom als voorwaarde gesteld, evenals enige praktijkervaring met RAW-werken. De cursus geldt dan ook als een verdieping binnen het cursusportfolio. Ben je op zoek naar een meer praktische cursus over de uitvoering van werken, zonder het administratieve aspect, overweeg dan eens Uitvoeren met RAW

Bekijk hier het leerplan om te zien hoe alle cursussen binnen RAW-cursusportfolio van CROW Academie zich tot elkaar verhouden. 

Cursusdata 

De cursus Registratie, controle en toezicht met RAW en UAV wordt dit najaar nog vier keer gegeven. De eerstvolgende cursusdata zijn op 4 september (Veenendaal), 7 oktober (Tiel), 6 november (Breukelen) en 16 december (Veenendaal). Er zijn nog een paar plekken beschikbaar. Dus wil je na de zomer direct met dit thema aan de slag? Meld je dan hier aan